Kontakt os

Her finder du kontaktoplysninger på personale og afdelinger på Henriksdal Plejecenter.

Centerleder Jette Elleby

Telefon 61 13 37 53

mail: jetteel@htk.dk

Daglig leder Kirsti Lauritzen

Telefon 43 35 42 26

mail: Kirstilau@htk.dk

Daglig leder Gitte Jartved

Telefon 43 35 42 25

mail: Gitteja@htk.dk

Administrativ medarbejder Linda Andersen

Telefon 21 64 26 99 (hverdage mellem 8-15)

Køkkenchef Eva Bojsen
Telefon 43 35 26 33

mail: Evabo@htk.dk

Aktiviteten
Telefon 43 35 24 86

Teknisk Servicemedarbejder

KAB

Telefon 43 35 26 32 / 21 13 64 34

KAB

Vester Voldgade 17, 1552 Kbh. V

Telefon 33 63 10 00

Mail: Mix@kab-bolig.dk

Administration 
Telefon 43 35 26 30 

Lenegr@htk.dk

Azaliehaven

Telefon 43 35 42 00

Plejecentrethenriksdalazaliehaven@htk.dk

Anemonehaven

Telefon 43 35 42 05

Plejecentrethenriksdalanemonehaven@htk.dk

Jasminhaven

Telefon 43 35 42 15

plejecentrethenriksdaljasminhaven@htk.dk

Crokushaven

Telefon 43 35 42 17

plejecentrethenriksdalcrokushaven@htk.dk

Tegnet frise der viser byen og mennesker